Červenec 2010

Avatar: The last airbender

22. července 2010 v 22:27 | Jordan
Ahoj!
Mám tu pro Vás jednu "novinku", starou zhruba jako Oban :o)
Jde o seriál, je to podobně jako Oban takové "napůl anime". Vlastně to vytvořili v Americe, ale hodně se inspirovali čínskou kulturou a architekturou a seriál je malován japonským stylem.
Co je ale celkem zajímavé - seriál je Obanu celkem podobný. Ne, že by se závodilo v nebeských lodích a rozhodně neočekávejte cestování vesmírem po planetách a pletky s mimozemskými rasami. Zato spirituální stránky Obanu si v seriálu Avatar: The Last Airbender užijete víc, než dost.
Podotýkám, že nejde o žádnou shodu s filmem Avatar od Jamese Camerona.
V seriálu nejen, že se objevuje Avatar myšlený velmi podobným smyslem jako Avatar v Obanu, ale dokonce je tam jistá reinkarnace mě (Jordana) v podobě chlapce jménem Sokka. Jeho sarkasmus a netrpělivost je často velmi podobná. Navíc je to válečník, takže ani povolání se moc neliší.
Co se týče rozdílnosti Avatara v Obanu a v seriálu, který popisuji, v Obanu je Avatar v podstatě neomezený vládce a stvořitel - či obnovitel - planety Oban. V "Avatar: The Last Airbender" je funkce Avatara o něco skromnější - narodil se jen proto, aby ochránil svět a zachoval harmonii čtyři základních živlů. Víc si můžete zjistit třeba na Avatarovské wikipedii, ta je ale v angličtině, a tak pro ty, co jsou znalí alespoň českého jazyka přidávám alespoň odkaz na ČSFD - hodnocení je celkem slibné ;)

(Btw.: taky se vám tohle písmo tak blbě čte? Já bych to bez ctrl+a ani nepřelousk xD)

Mějte se hezky :)

Jordan

Nejlepší anime desetiletí

11. července 2010 v 1:42 | Jordan
Pravidelní návštěvníci stránek ČSFD si možná všimli, že na adrese www.caa.advik.cz probíhá anketa o nejlepší anime desetiletí a je opravdu z čeho vybírat. Pokud chcete - jako já - hlasovat pro Oban, najdete ho zde.
To je prozatím vše
KIDSTV teď nějak nestíhám, ale budu se snažit co nejdřív ji spustit :o)

Přeji všem hezký den

Jordan C. Wilde